Aktualności

Wystawa fotograficzna naszych uczniówCo roku 10-go października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który nakłonił uczniów klasy czwartej technikum fotografii i multimediów do przybliżenia tematyki różnorodnych zaburzeń psychicznych. Ich prace zaowocowały wystawa pt. „Nie chcę o tym mówić”, którą można było zobaczyć w tym dniu, podczas wernisażu w MOK-u w Żorach. Wystawa ma pokazać z czym niektórzy ludzie muszą się zmierzać na co dzień, ludzie, którzy być może są wokół nas i którzy wcale nie chcą rozmawiać o swoich przykrościach, kłopotach czy rozterkach.Problemy istnieją i warto o nich rozmawiać, wszystko to jest normalne i nie powinniśmy się tego wstydzić.Uczniowie pragną po przez swoje zdjęcia zwiększyć świadomość, że nasze zdrowie psychiczne jest bardzo ważne, choroby czy różnego rodzaju zaburzenia mogą ciągnąć za sobą groźne konsekwencje, dlatego nie należy ich bagatelizować.  

Fotorelację wykonał Konrad Konik z klasy 2 f