Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 12-18 listopada 2018 roku zostanie zorganizowany w Polsce jedenasty Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.

Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w programie Otwarta firma. Dla przedsiębiorstwa to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, szkoła natomiast otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej.

Nasza szkoła także wzięła udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości. Obecnie przystąpiliśmy do programu: „OTWARTA FIRMA”. W 2013 roku przystępując do tego programu wygraliśmy konkurs i zostaliśmy najaktywniejszą szkołę w Polsce. Może da się to powtórzyć. Trzymajcie kciuki.