Aktualności

Sukces w województwie

SUKCES W WOJEWÓDZTWIE!

W dniu dzisiejszym – 11 maja br. na strzelnicy sportowej KS Piast w Bieruniu już po raz 61 odbyły się Wojewódzkie Zawody Strzeleckie „O SREBRNE MUSZKIETY 2022” zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Katowicach, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach oraz Ligę Obrony Kraju.

 

W zawodach tych rywalizacja polega na oddaniu 40 strzałów w pozycji leżącej do tarcz znajdujących się w odl. 50 m, w nieprzekraczalnym czasie 50 min. Klasyfikacja prowadzona jest osobno w kategorii dziewcząt i chłopców, a o kolejności zajętych miejsc decyduje suma punktów zdobytych przez poszczególnych członków zespołu Choć wydawać by się mogło, że to nic trudnego konkurencja ta jest bardzo wymagająca i wyczerpująca zarówno fizycznie, jak i psychicznie, o czym przekonali się nasi reprezentanci w składzie: Kinga Fizia z kl. IIILG, Wiktoria Wyrobek z kl. IT, Wiktoria Potempa z kl. IA, Paweł Bodnar z kl. IVL, Igor Bodnar z kl. IL oraz Konrad Spruch z kl. IF. Ostatecznie udało się im wywalczyć 3 pozycję w kat. dziewcząt i 4 w kat. chłopców. Najlepszy wynik spośród naszych uczniów uzyskała Kinga Fizia zajmując indywidualnie 6 miejsce w klasyfikacji ogólnej dzisiejszych zawodów. Kinga jest również triumfatorką Otwartych Zawodów Strzeleckich z okazji 750-lecia miasta Żory, które odbyły się 03 maja br. na strzelnicy leśnej Dębina w Żorach.

 

Zarówno Kindze, jak i pozostałym zawodnikom gratulujemy umiejętności i zaangażowania, który pozwoliły na osiągnięcie tak wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów w sportowej rywalizacji!