Biblio-news

Konkurs ogólnopolski „Myślę, więc czytam – czytam, więc myślę”

Konkurs o lekturach szkolnych
„Myślę, więc czytam – czytam, więc myślę”

Zachęcam do udziału w konkursie ogólnopolskim, którego organizatorem jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo.

Formularz rejestracyjny ->    https://akademiamlodziezowa.pl/literatura/zapisz-sie/

Celem konkursu jest:
1. Promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej w całej Polsce;
2. Utrwalenie tożsamości kulturowej i narodowej poprzez szerokie i innowacyjne upowszechnienie dziedzictwa kulturowego związanego z dziełami literackimi włączonymi do spisu lektur;
3. Upowszechnienie nietypowych i angażujących metod edukacji w zakresie kompetencji czytelniczych.

Przebieg konkursu

8. Konkurs polega na odpowiedzi na 4 pytania dotyczące określonych lektur szkolnych przedstawionych w krótkich filmikach, które będą publikowane na funpage’u Akademii Młodzieżowej na Facebooku i kanale Youtube Telewizji AM.
9. Filmy z pytaniami konkursowymi będą publikowane codziennie o godz. 20.00, począwszy od dnia rozpoczęcia konkursu:
Pytanie 1: 2023-10-17 20:00:00
Pytanie 2: 2023-10-18 20:00:00
Pytanie 3: 2023-10-19 20:00:00
Pytanie 4: 2023-10-20 20:00:00
10. Odpowiedzi na pytania konkursowe należy przesyłać przez właściwy formularz znajdujący się pod filmem. Wraz z przesłaną odpowiedzią system automatycznie zapisze czas jej przesłania. Zapisany czas będzie podstawą przygotowania rankingu uczestników przez komisję konkursową.
11. Nagrodą w konkursie są karty podarunkowe do wykorzystania w sklepach Empik oraz książki.
I miejsce: karty podarunkowe o wartości 400 zł
II miejsce: karty podarunkowe o wartości 300 zł
III miejsce: karty podarunkowe o wartości 200 zł
IV-X – karty podarunkowe o wartości 50 zł
12. Odpowiedzi na pytania konkursowe wysyłać można do 20.10.2023 r. do godz. 23:59.
13. Konkurs wygrywa ta osoba, która wyśle poprawne odpowiedzi na wszystkie 4 pytania w najkrótszym czasie.
14. Organizator powoła komisję konkursową, która będzie odpowiedzialna za zweryfikowanie odpowiedzi i wskazanie zwycięzców.
15. Komisja przygotuje ranking uczestników, którzy dobrze odpowiedzieli na wszystkie
4 pytania. Ranking uszereguje uczestników według łącznego czasu, który potrzebowali na przesłanie wszystkich odpowiedzi. Pierwsze trzy osoby z rankingu zdobędą pierwsze trzy miejsca w konkursie.
16. Nagrody będą wysłane na adres podany w formularzu zgłoszenia.
17. Lista zwycięzców konkursu zostanie opublikowana najpóźniej do 25.10.2023 r. na stronie internetowej konkursu oraz na funpage’u Akademii Młodzieżowej na Facebooku.
18. Nagrody zostaną wysłane po opublikowaniu listy zwycięzców.

Cały regulamin dostępny jest na stronie  https://akademiamlodziezowa.pl/literatura/regulamin/