Aktualności

Wycieczka szkolna do krajów BeneluxuWYCIECZKA SZKOLNA DO KRAJÓW BENELUXU: Belgia, Holandia

 

Benelux, region w Europie Zachodniej powstały z połączenia trzech monarchii: Belgii, Holandii i Luksemburga. Każde państwo posiada odrębną historię, ciekawą kulturę, oryginalne zabytki oraz… posługuje się innym językiem! Benelux to mieszanka kulturowa i językowa, gdzie króluje francuski, holenderski, flamandzki i niemiecki. Symbolem Belgii są frytki oraz czekolada, Holandia znana jest z frykadelek, kwiatów i wiatraków a Luksemburg uważany jest za kraj z najlepszymi warunkami do życia. To tutaj mieści się miasto Schengen, gdzie podpisano słynny traktat znoszący kontrole na granicach wewnętrznych.

 

TERMIN: czerwiec 2024

 

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

 

1 dzień

Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych. Przejazd tranzytowy do Brukseli.

 

2 dzień

W godzinach rannych przyjazd do Brukseli – stolicy Belgii, miasta piwa, czekolady i frytek. Zwiedzanie rozpoczniemy od dzielnicy królewskiej Laeken, gdzie znajduje się dzisiejszy symbol miasta Atomium – olbrzymia konstrukcja modelu kryształu żelaza. Następnym punktem programu będzie spacer po zabytkowym centrum Brukseli. Podczas spaceru zobaczymy m.in. katedrę św. Michała i św. Goduli – gotycki kościół na wzgórzu Treurenberg; Galerie Królewskie św. Huberta – pasaż handlowy z XIX w. w stylu renesansu włoskiego; kościół św. Mikołaja, jeden z najstarszych kościołów Brukseli, który patronuje sklepikarzom i żeglarzom oraz Grand Place uważany za najpiękniejszy rynek Europy, znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Najważniejszym obiektem Grand Palace jest Maison du Roi tzw. Dom Króla – dawny symbol władzy książęcej, a obecnie siedziba muzeum miejskiego. Dla Brukseli charakterystyczne są domy cechowe żeglarzy i osób zajmujących się ważeniem zboża znajdujące się w historycznym centrum miasta. Na koniec odwiedzimy siusiającego chłopczyka, czyli tzw. Manneken Pis’a, który jest niekwestionowanym symbolem miasta.

Fakultatywnie: zwiedzanie muzeum piwa, obiadokolacja. Przejazd do hotelu na nocleg.

 

 

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd autokarem do Schermenhorn, zwiedzanie Wiatraka-Muzeum – symbolu, następnie wizyta na farmie serowarskiej i u producenta chodaków holenderskich. Przejazd do Amsterdamu. Zwiedzanie rozpoczniemy od dzielnicy muzealnej i wizyty w szlifierni diamentów. Następnie czas na wizytę w wybranym muzeum: Rijksmuseum – największe muzeum w Holandii z dziełami malarstwa holenderskiego lub Muzeum Van Gogha. Wizyta w Browarze Heineken – degustacja piwa. Zwiedzanie Amsterdamu zakończymy rejsem po kanałach. Na terenie miasta znajduje się prawie dwieście kanałów, dzięki którym Amsterdam nazywany jest Wenecją Północy.

Czas wolny. Nocleg.

 

4 dzień Śniadanie. Zwiedzanie historycznego centrum miasta, Amsterdamu. Spacer po starym mieście z tętniącymi życiem barwnymi ulicami, restauracjami i sklepami z różnych stron świata zaczniemy od Placu Dam – centralnego punktu i symbolu Amsterdamu. Na Placu Dam znajdują się najważniejsze zabytki miasta: Nieuwe Kerk – 600-letni kościół, w którym odbywają się koronacje, ważne uroczystości królewskie i oficjalne wydarzenia państwowe, pełni on także rolę jednej z najważniejszych hal wystawowych Holandii; Pałac Królewski – jeden z trzech pałaców, gdzie urzęduje para królewska. Ponadto przejdziemy pod Dom Rembrandta – najcenniejszego malarza, rysownika i grafika holenderskiego. Odwiedzimy najbardziej znany targ kwiatowy na kanale Singel pomiędzy placami Muntplein i Koningsplein, który jest jedynym pływającym targiem na świecie!

Indywidualny spacer po De Wallen, gdzie znajduje się Dzielnica Czerwonych Latarni będąca wizytówką nocnego życia Amsterdamu.

 

W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

 

5 dzień

Przyjazd do Polski w godzinach południowych.

 

CENA: od 1409 do 1689 zł ( w zależności od liczby uczestników)

 

CENA ZAWIERA:

 

przejazd autokarem

opiekę pilota

2 noclegi w hotelach turystycznych ( np. Hotel sieci IBIS, pokoje 3 osobowe ) lub hostelach

2 śniadania 2 obiadokolacje

ubezpieczenie SIGNAL IDUNA

rezerwacje wstępów

wszystkie opłaty drogowe i parkingi

 

CENA NIE ZAWIERA:

 

10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy Kosztów biletów wstępu i przewodników miejscowych oraz komunikacji miejskiej (około 70-80euro)

 

Osoby zainteresowane wyjazdem proszę zgłaszać się do nauczycieli pani Joanny Ligas i pani Małgorzaty Majewskiej (do 25 stycznia)