Aktualności

Na scenie Teatru Ochoty w Warszawie

Na scenie Teatru Ochoty w Warszawie

3 marca nasza szkolna grupa teatralna wystąpiła na deskach Teatru Ochoty z przedstawieniem pod tytułem „Procenty”. Uczniowie pokazali w nim swoje własne przemyślenia związane z czasem, tematem zaproponowanym przez organizatorów.

Występ odbył się w ramach projektu Scena Debiutu Teatru Ochoty, skierowanego do nauczycieli i instruktorów teatralnych. Zostało do niego zakwalifikowanych siedem osób z całej Polski, w tym nasz nauczyciel Aneta Antosiak. Program projektu obejmował cykl warsztatów, rozwijających umiejętność pracy z zespołem teatralnym, skupionych na tematyce ruchu scenicznego, improwizacji i reżyserii. Oprócz tego każdemu nauczycielowi został przypisany tutor, który pomagał mu w realizacji zadania finałowego – przedstawienia w wykonaniu uczniów. Udziału w nim podjęło się siedem osób: Aleksandra Fornalska, Piotr Grzybek, Nikola Ledwoń, Krzysztof Małysz, Dawid Przybyło, Weronika Siwek i Emilia Stokowska. Wspierała ich tutor – reżyser Pamela Leończyk.

Finałem projektu była właśnie prezentacja akcji teatralnych zrealizowanych przez nauczycieli ze swoimi grupami. Była to okazja do poznania innych zespołów teatralnych z całej Polski oraz obejrzenia ich występów.

Korzystając z pobytu w Warszawie, grupa teatralna odwiedziła również studio telewizyjne, aby poznać tajniki organizacji programu na żywo i wziąć udział w nagraniu programu telewizyjnego.