Aktualności, Sport

Wicemistrzowie Polski
WICEMISTRZOWIE POLSKI!!!!!

13 maja 2022r. – to właśnie tego dnia drużyna dziewcząt i chłopców przygotowana przez panią Katarzynę Famulską sięga po złoto w rejonowych zawodach sprawnościowo – obronnych „Sprawni jak żołnierze” zaliczając tym samym pierwszy w historii szkoły dublet w owych zawodach oraz zdobywając awans na Mistrzostwa Śląska. W skład ówczesnej grupy wchodzą: Kinga Fizia, Julia Dudek, Wiktoria Wyrobek oraz Maciej Famulski, Konrad Spruch i Piotr Klose.

19 maja 2022r. te same drużyny występują w zawodach wojewódzkich. Chłopcom ponownie udaje się zdobyć złoto zapewniając sobie tym samym miejsce na Mistrzostwach Polski, zaś dziewczęta uzyskują bardzo wysokie trzecie miejsce.

28 września 2023r. – po dwóch niezwykle ciężkich, przepełnionych rywalizacją, stresem i chęcią wygranej dniach reprezentacja chłopców naszej szkoły w składzie: Konrad Spruch, Piotr Klose oraz Renzo Foltyn de Oliveira wznosi w górę puchar Wicemistrzów Polski w rozgrywanym w Bornem Sulinowie Finale Centralnym zawodów „Sprawni jak żołnierze”, a Konrad Spruch dodatkowo zdobywa 6 miejsce indywidualnie w dwuboju strzeleckim.

Na drodze do sukcesu nasi chłopcy pokonują najlepsze szkoły wojskowe w kraju wykazując się umiejętnościami takimi, jak: strzelanie z broni krótkiej i długiej, rzut granatem, pokonywanie toru przeszkód, bieg na 1000m czy udzielanie pierwszej pomocy.

Ciężka praca, sumienność, wytrwałość oraz determinacja to wartości, które pozwoliły naszej drużynie – pomimo wielu przeciwności losu – wspiąć się tak wysoko i na zawsze zapisać w sportowej historii szkoły. Jesteśmy z Was bardzo dumni! Dziękujemy!