Aktualności

Młodzieżowym Festiwalu Form Twórczych „Włącz” w Łodzi

W tegorocznym Młodzieżowym Festiwalu Form Twórczych „Włącz” w Łodzi uczestniczyły dwa nasze szkolne zespoły:

Sztukę performatywną reprezentowały: Anna Brzóska oraz Wiktoria Potempa. W swoim projekcie „Żorskie Herstorie” poruszały temat równości praw. W szkole przeprowadzono ankietę, którą wykonywali uczniowie. Celem projektu było zbadanie wiedzy i postaw uczniów na temat równości płci oraz różnych form dyskryminacji. Ankieta była skierowana do młodzieży z różnych klas, a wyniki zostały podsumowane i przedstawione w prezentacji, na finale projektu „WŁĄCZ” w Łodzi.Koordynatorką projektu była pani Aneta Antosiak.

Drugi zespół w składzie: Konrad Spruch, Michał Bogaczyk, Piotr Klose, z Grupy Filmowej Vanitas, zaprezentował film krótkometrażowy „Wszyscy kiedyś chcieliśmy”.

 Sami twórcy tak opisują swój projekt:” W filmie poruszone są tematy samobójstwa, traum i problemów psychicznych ujętych w nieoczywisty dla kina sposób.” 

Premiera filmu –czwartek  -21.06. 2023, godzina 18:00 na kanale GF. Vanitashttps://www.youtube.com/@g.f.vanitasoglądajcie i udostępniajcie!