Aktualności

Informacja dyrektora szkoły

INFORMACJA DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2 IM. KS. PROF. J. TISCHNERA W ŻORACH


Zwracam się z prośbą do rodziców, opiekunów, uczniów o :

-zapoznanie się z informacjami związanymi z koronawirusem i zastosowanie się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS) -zapoznawanie się z komunikatami publikowanymi na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia – zapoznanie się z informacja dla osób powracających z północnych Włoch więcej informacji znajdziecie państwo w komunikacie GIS z 25 lutego br. na stronie GIS

W związku z tym apeluję, aby uczniowie przeziębieni i chorzy nie uczestniczyli w zajęciach szkolnych;

-proszę szczególnie o zwracanie uwagi na przestrzeganie podstawowych zasad higieny, w tym np. częste mycie rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochronę podczas kaszlu i kichania;

-Proszę wszystkich o zapoznanie się z wywieszonymi w szkole instrukcjami dotyczącymi mycia rąk oraz z innymi zasadami dotyczącymi higieny osobistej;

-Jeśli nie miało się kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;

-Informuję, że w przypadku powrotu ucznia z terenów występowania koronawirusa i zaobserwowania objawów grypopodobnych należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną i zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;

Najbliższa stacji sanitarno-epidemiologicznej znajduje się w Rybniku Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rybniku ul. Kpt. L. Janiego 1 44-200 Rybnik tel. 32 42-24-009 kom. 508 450 028, 609 519 192

Janina Satława