Aktualności, Projekt

Szkolne seminarium Conradowskie


5 grudnia w naszej szkole podsumowaliśmy kilkumiesięczny projekt „Był jednym z nas…” związany z Josephem Conradem. Pisarz ten został wybrany przez Sejm RP patronem roku 2017. Włączając się w obchody Roku Josepha Conrada, nauczyciele wraz z uczniami przygotowali wiele ciekawych warsztatów przedmiotowych i zajęć artystycznych związanych z biografią i twórczością tego autora. Był to także punkt wyjścia do pogłębienia i poszerzenia szeroko rozumianej tematyki morskiej, która wykracza poza krąg literacki. Projekt wymyśliła i koordynowała polonistka – pani Jolanta Malczewska.

Najważniejszym wydarzeniem dnia było szkolne seminarium Conradowskie, podczas którego interpretowaliśmy opowiadanie Tajfun. Podkreślając przesłanie, które wynika z utworów Conrada, założyliśmy koszulki z portretem pisarza oraz z hasłem „Trzymaj kurs”.

Po zakończeniu spotkania zaprosiliśmy gimnazjalistów, którzy gościli na seminarium, do zwiedzenia w bibliotece wystawy książki żeglarskiej oraz do wspólnej zabawy – starych gier marynarskich w bierki i statki.

Studio i obsługę fotograficzną tego dnia zapewnili fototechnicy z II f pod opieką nauczyciela. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z Dnia Conrada.