Kandydat szkoły ponadgimnazjalnej

WARUNKI I TRYB PRZYJMOWANIA UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH TRZYLETNIEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO I CZTEROLETNIEGO TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA w ŻORACH W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Kandydat szkoły ponadpodstawowej

WARUNKI I TRYB PRZYJMOWANIA UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH CZTEROLETNIEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO I PIĘCIOLETNIEGO TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA w ŻORACH W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

OFERTA EDUKACYJNA

II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. J. Tischnera
Klasa o profilu biologiczno-chemicznym (analityczno-badawcza)

z elementami dietetyki z rozszerzeniem z chemii, biologii i języka angielskiego. Nauczane języki obce: j. angielski i j. niemiecki. Zajęcia dodatkowe z analityki badawczej, dietetyki oraz wiedzy o żywieniu w nowoczesnym laboratorium chemicznym.

II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. J. Tischnera
Klasa medialno-prawna

z elementami kryminalistyki pod patronatem Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach z rozszerzeniem z języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie i języka angielskiego. Nauczane języki obce: angielski i j. francuski. Zajęcia dodatkowe z kryminalistyki i dziennikarstwa z fachowcami w tej dziedzinie.

Technik logistyk

z możliwością wyboru zajęć dodatkowych obejmujących elementy logistyki wojskowej z rozszerzeniem z matematyki i języka angielskiego. Nauczane języki obce: j. angielski i j. rosyjski.

Technik ekonomista

z elementami zarządzania małą firmą z rozszerzeniem z matematyki i wiedzy o społeczeństwie. Nauczane języki obce: j. angielski i j. niemiecki. Istnieje możliwość ukończenia certyfikowanego kursu obsługi kas fiskalnych.

Technik hotelarstwa

z elementami obsługi kelnerskiej z rozszerzeniem z geografii i języka angielskiego. Nauczane języki obce: j. angielski i j. francuski. Zajęcia dodatkowe z możliwością certyfikacji obsługi kelnerskiej, kursu baristy, sommeliera, serwisu specjalnego oraz zajęcia dodatkowe dla chętnych z j. hiszpańskiego lub włoskiego.

Technik obsługi turystycznej

z elementami odnowy psychosomatycznej w SPA & Wellness pod patronatem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach z rozszerzeniem z geografii i języka angielskiego. Nauczane języki obce: j. angielski i j. włoski. Zajęcia dodatkowe z możliwością uzyskania certyfikatu: pilota wycieczek, animatora czasu wolnego oraz dla chętnych zajęcia z j. hiszpańskiego

Technik fotografii i multimediów

klasa dziennikarsko-filmowa z rozszerzeniem z j. polskiego i informatyki. Nauczane języki obce: j. angielski i j. rosyjski. Zajęcia dodatkowe z technik filmowania i podstaw tworzenia filmów oraz tworzenia materiałów multimedialnych na potrzeby współczesnych mediów. Istnieje możliwość ukończenia kursu operatora dronów.

Technikum Nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera
Technik eksploatacji portów i terminali

specjalista transportu i spedycji. Nauczane języki obce: j. angielski i j. niemiecki. Kierunek przygotowuje również indywidualnie uczniów chętnych z zakresu obsługi urządzeń ładunkowych - praca w sektorze budowlanym jako operator sprzętu.