Aktualności, Biblioteka, dla uczniów

Jak nie czytam, jak czytam

Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników do wzięcia udziału w akcji  „Jak nie czytam, jak czytam” w piątek  – 8 czerwca 2018 r.

Wspólne czytanie rozpocznie się o 10:30 przed szkołą. Przynieś w tym dniu swoją książką.

Serdecznie zapraszamy!!!

Dodatkowo zapraszamy do zabawy: ZRÓB SELFIE I WYGRAJ NAGRODĘ

W tym roku zapraszamy uczniów i nauczycieli do dodatkowej zabawy w ramach akcji. Polega na pochwaleniu się czytaną książką na facebooku lub instagramie.

Jak to zrobić?

Zrób sobie selfie z książką w trakcie trwania akcji lub do końca czerwca.
Wrzuć je na swój profil na facebooku lub instagramie z hashtagiem #JakCzytam
Ustaw prywatność zdjęcia na „publiczne”, żeby mogli je zobaczyć nieznajomi oraz żebyśmy mogli je znaleźć w wyszukiwarce, losując nagrody.
Zdjęcia nie trzeba wstawiać na profil „Biblioteki w Szkole” ani akcji.
Opublikowane zdjęcia można zobaczyć tutaj:
Facebook (musisz być zalogowany)

Ponieważ zabawa odbywa się na portalach społecznościowych, naturalnie nie jest przeznaczona dla najmłodszych uczniów.
Wszystkie zdjęcia wezmą udział w losowaniu dodatkowych nagród: czytnika ebooków i 10 wybranych książek.

Pobierz plakat promujący zabawę.

Po co nam to?

Ponieważ portale społecznościowe to naturalne środowisko dla młodzieży i to stamtąd czerpią wiele informacji. Zdjęcie koleżanki lub kolegi z książką to lepsza zachęta niż kolejne argumenty ze strony dorosłych.
Ponieważ rekomendacja rówieśników jest najskuteczniejszą formą polecania książek.
Ponieważ każde zdjęcie zobaczy kilkudziesięciu znajomych osoby, która je wrzuciła, a w skali wszystkich uczestników – kolejne setki tysięcy osób. To kolejny krok w tworzeniu mody na czytanie.
Ponieważ czytaniem można i warto się chwalić.