Biblio-news

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Właśnie trwa XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Jak co roku, w pierwszym tygodniu czerwca ma miejsce ta niezwykła akcja promująca czytelnictwo wśród najmłodszych odbiorców literatury.  Tegoroczne hasło brzmi: „Polscy autorzy dla klimatu”.

Ten wyjątkowy czas mogliśmy gościć w grupie Żabki z Przedszkola nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Żorach. Uczennice z klasy 3E przeczytały bajeczki „O borsuku, który na cały świat się obraził” i „Złość mówi: dość!”.
Wykorzystaliśmy metodę kamishibai, czyli papierowego teatru, a dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści. Po wszystkim przyszedł czas na wspólną zabawę, kolorowanie latawców, które nawiązywały do bajki.