Biblio-news

„Młodzi budują miasto” oraz MÓZGO-TEKA

Śląski Festiwal Nauki Katowice 
Coroczne wydarzenie, które popularyzuje naukę i sztukę w innowacyjny sposób poprzez organizację wykładów, warsztatów, stanowisk pokazowych, wystaw, koncertów, spotkań z gośćmi specjalnymi i wielu innych inicjatyw.

Już wkrótce ruszy 6 edycja festiwalu, a wszystkie wydarzenia i informacje znajdują się na stronie :

https://www.slaskifestiwalnauki.pl/Poniżej znajdziesz materiały multimedialne z dotychczasowych edycji festiwalu z podziałem na obszary wiedzy: przyrodę, technikę, nauki humanistyczno-społeczne, nauki ścisłe, medycynę i  zdrowie oraz sztukę.
MÓZGO-TEKA, czyli biblioteka dla mózgu


Młodzi budują miasto nauki – konkurs

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych naszego województwa, a nagrodą jest prezentacja wyników 5 grudnia podczas 6. edycji Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach.
To pierwsza inicjatywa, która opiera się na pracy zespołowej – powstanie 5 drużyn, które pod opieką mentora będą pracować nad rozwiązaniem problemów w ramach poniższych obszarów:

1. KLIMAT I ŚRODOWISKO

2. ZDROWIE I JAKOŚĆ ŻYCIA

3. PRZEMYSŁY PRZYSZŁOŚCI

4. DZIEDZICTWO PRZEMYSŁOWE I KULTUROWE

5. INNOWACJE SPOŁECZNE.

Uczniowie nie muszą nic mieć, nic prezentować, powinni po prostu chcieć pracować w grupie, być osobami zaangażowanymi w sprawy społeczne i pozytywnie patrzeć na szykujące się zmiany. 

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: https://www.slaskifestiwalnauki.pl/licealisto-juz-teraz-mozesz-zglosic-sie-do-budowania-miasta-nauki

To najlepszy czas, aby młodzi ludzie wykazali inicjatywę, podzielili się swoimi pomysłami i zaczęli działać czując wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Zgłoszenia tylko do 20 listopada.

Author


Avatar