Biblio-news

Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka

Spieszymy do was z podsumowaniem działań biblioteki w ramach
I edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego
Biblioteka – Dobre miejsce dla człowieka 2023/2024.


https://biblioteka.pl/program/sprawozdanie/Zespol-Szkol-Nr-2-im-ks-prof-Jozefa-Tischnera-w-Zorach/aeee040d-0a69-4ad2-82f5-db6d1eb140be?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR2PuDbiC8ZtylNHdG0cs4vtvfwtw0yiZ2crHJ_c1tnTKmU0iepSqrGJXIc_aem_AUY2P-8b3rmStKHQWCDzsUPbIgujdFXREV5cMPWNEhB76y97-2Lrn59Xk8-0_vbK9-cmsvumWnNnLOThQegt2ZM_


Wśród nadrzędnych celów programu była promocja czytelnictwa i zaktywizowanie działalności biblioteki szkolnej zgodnie z nowoczesnymi metodami dydaktycznymi i marketingowymi.

Cele szczegółowe poszczególnych działań to m.in.: aktywizacja czytelnicza uczniów, zachęcanie uczniów do rekomendowania książek rówieśnikom, odkrywanie biblioteki jako przyjaznej, bezpiecznej przestrzeni, rekomendowanie uczniom ciekawych książek, poznanie preferencji czytelniczych uczniów.

Biblioteka wzięła udział w następujących działaniach:
– Klub Pożeraczy Książek – akcja czytelnicza mająca na celu zachęcenie uczniów do odwiedzin w bibliotece i czytania książek.
– Bookflix – prezentujemy książki polecane przez uczniów – akcja polegająca na promowaniu książek poprzez rekomendowanie ich wzajemnie przez uczniów i ekspozycję w bibliotece.
– W bibliotece damy ci spokój – działania zmierzające do zapewnienia uczniów w bibliotece bezpiecznego, przyjaznego miejsca do wyciszenia się, relaksu, odpoczynku od bodźców.
– Loteria w bibliotece – zabawa biblioteczna mająca na celu zachęcenie uczniów do czytania wartościowych i atrakcyjnych książek, które nie są ich naturalnym, pierwszym wyborem.
– Ogólnopolskie Wybory Książek – masowa akcja czytelnicza, w trakcie której uczniowie z całej Polski wybierają najciekawsze ich zdaniem książki. 
Udział w głosowaniu wzięło 187 uczniów, którzy wymienili 255 tytułów. Wyłoniliśmy trzy najchętniej czytane przez was tytuły (serie książek): 
– „Harry Potter” J. K. Rowling (17 głosów),
– „Rodzina Monet” W. Marczak (16 głosów),
– „Hell” P.S. Herytiera Pizgacz (10 głosów).

Organizatorem Programu było Wydawnictwo Sukurs „Biblioteka w Szkole” Wasilewski Sp. j. z siedzibą w Warszawie, ul. Gen. Józefa Zajączka 9A, lok. C1.Dzięki przystąpieniu do programu i realizacji zadań nasza Szkoła otrzymała certyfikat 🙂 

Author


Avatar