Aktualności

Zespół Szkół Nr 2 w finale Pojedynku na Słowa

Zespół Szkół Nr 2 w finale Pojedynku na Słowa

Zakończył się 17. Pojedynek na Słowa, konkurs wokalno-recytatorski, w którym spotykają się uczniowie szkół średnich naszego regionu. Organizatorem konkursu jest Fundacja PGE Energia Ciepła, a dyrektorem artystycznym Pojedynku – Jadwiga Demczuk-Bronowska. Uczestnicy i widzowie konkursu podkreślają jego wyjątkową atmosferę i ogrom przeżyć artystycznych. Drużyna składa się z wokalistów, recytatorów oraz opiekunów, którzy również wspierają uczniów swoim występem.

W finale tegorocznego konkursu, 7 lutego, uczniowie żorskiego Tischnera zajęli II miejsce, I przypadło IV LO z Rybnika. Ze słowem mówionym i śpiewanym zmierzyli się Agnieszka Brzykcy, Emilia Dzierżęga, Karolina Harazin, Filip Hrabowski, Krzysztof Małysz i Nikol Rzeszutek pod opieką artystyczną Anety Antosiak i Dariusz Tetli oraz wsparciem muzycznym akompaniatora Grzegorza Bocza.

Dodatkowo przyznano nagrody dla wykonawców w całym konkursie, wśród których znalazły się żorskie talenty. Tytuł najlepszego wokalisty otrzymali: Agnieszka Brzykcy (ZS Nr 2) oraz Bartłomiej Światacz (I LO), wyróżnienie otrzymali Emilia Dzierżęga (ZS Nr 2) oraz Jan Łomozik (I LO), z kolei tytuł najlepszej recytatora przypadł Dominice Myśliwiec (I LO), a wyróżnienie Krzysztofowi Małyszowi (ZS Nr 2). Finał konkursu uświetnił koncert Macieja Zakościelnego.

Uczestnicy dziękują organizatora za perfekcyjną organizację wydarzenia!

Autor zdjęć: Jarosław Lasota

Zdjęcia dzięki uprzejmości Fundacji PGE Energia CiepłaAuthor


Avatar