Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021Drodzy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice….

dziś kończymy rok szkolny 2020/2021. Ten rok był wyjątkowy, inny od wszystkich bo w ostatnich miesiącach wszyscy musieliśmy zmierzyć się z nieznaną nam sytuacją, pandemią COVID-19. Wszystko się zmieniło. Świat się zatrzymał. Przyszło nam wspólnie uczyć się nowych form i metod pracy w trakcie zdalnego nauczania. Dziś wszyscy jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia. Kształcenie na odległość nauczyło nas nowych umiejętności a pandemia zweryfikowała nasze wartości i postawy. Za nami egzaminy maturalne, pisemne egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie, obecnie trwają praktyczne egzaminy zawodowe, a dziś świętujemy zakończeniem roku szkolnego. Podziękowania, uśmiechy, kwiaty dziękujemy sobie za wspólny rok szkolny inny od poprzednich. Dlatego dziś chcę podziękować całej społeczności szkolnej za zaangażowania, determinację, otwartość na nowe wyzwania, wyrozumiałość.

Zakończenie roku jest też okazją do podziękowań i gratulacji, w szczególności tym z was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce, sporcie oraz w innych obszarach życia „Tischnera” i poza szkolną działalnością. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy na lekcjach starali się , dziękuję za udział w konkursach, zawodach, imprezach. Dziękuję za pracę podczas zdalnego nauczania.

Tych sukcesów by nie było gdyby wspaniali nauczyciele i gdyby nie wasze moi uczniowie zaangażowanie. Całemu Gronu Pedagogicznemu za jego wkład w rozwój wiedzy, umiejętności, kompetencji i kształtowanie postaw dziękuję. Dziękuję Wszystkim pracownikom administracji i obsługi, pani pielęgniarce za ich zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły a szczególnie za pracę w czasie zdalnego nauczania i zdalnej pracy szkoły.

Po nietypowym trudnym pierwszym i drugim semestrze przyszedł zatem czas na zasłużone wakacje. Będą to wakacje – w cieniu poważnego zagrożenia jakim jest koronawirus. Musimy szczególnie pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa jakimi są: dystans społeczny, noszenie maseczek (w miejscach ustalonych), częste mycie lub odkażanie rąk. Sytuacja jest zmienna i określone przepisy dotyczące naszego bezpieczeństwa mogą być korygowane z dnia na dzień, dlatego należy wsłuchiwać się w wytyczne specjalistów.

Dziś u progu wakacji życzę Wszystkim spokojnego, udanego wypoczynku, aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Wierzę, że we wrześniu przywitamy wspólnie nowy rok szkolny w murach szkoły. Do zobaczenia 01 września 2021.

Janina Satława

Author


Avatar