Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020.Drodzy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice

dziś kończymy rok szkolny 2019/2020. Ten rok był wyjątkowy, inny od wszystkich. Wszystko dziś, 26 czerwca 2020, też miało przebiegać inaczej, uroczysta akademia, podziękowania, uśmiechy, podsumowanie całego roku szkolnego… Tymczasem w ostatnich miesiącach wszyscy musieliśmy zmierzyć się z nieznaną nam sytuacją, pandemią COVID-19. Wszystko się zmieniło. Świat się zatrzymał. Przyszło nam wspólnie uczyć się nowych form i metod pracy w trakcie zdalnego nauczania. Dziś wszyscy jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia. Kształcenie na odległość nauczyło nas nowych umiejętności a pandemia zweryfikowała nasze wartości i postawy. Za nami egzaminy maturalne, pisemne egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie, obecnie trwają praktyczne egzaminy zawodowe, a dziś świętujemy zakończeniem roku szkolnego inaczej niż planowaliśmy.

Dziś chcę podziękować całej społeczności szkolnej za zaangażowania, determinację, otwartość na nowe wyzwania, wyrozumiałość.

Drodzy uczniowie odbierając z rąk Waszych Wychowawców świadectwa musicie zachować dystans, nałożyć rękawiczki i obowiązkowo maseczkę. Zapamiętacie na pewno to wydarzenie na zawsze. Będzie inne ale tak samo ważne jak w poprzednich latach.

Zakończenie roku jest też okazją do podziękowań i gratulacji, w szczególności tym z was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce, teatrze szkolnym, sporcie oraz w innych obszarach życia „Tischnera” i poza szkolną działalnością. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy na lekcjach starali się , dziękuję za udział w konkursach, zawodach, imprezach, występach teatralnych i muzycznych. Dziękuję za pracę podczas zdalnego nauczania. Dziękuję za wszystkie wasze inicjatywy.

Tych sukcesów by nie było gdyby wspaniali nauczyciele i gdyby nie wasze moi uczniowie zaangażowanie . Całemu Gronu Pedagogicznemu za jego wkład w rozwój wiedzy, umiejętności, kompetencji i kształtowanie postaw dziękuję. Dziękuję Wszystkim pracownikom administracji i obsługi, pani pielęgniarce za ich zaangażowanie w prace na rzecz szkoły. Dziękuję szczególnie za pracę w czasie zdalnego nauczania i zdalnej pracy szkoły.

Po nietypowym drugim semestrze przyszedł zatem czas na zasłużone wakacje. Będą to nieco inne wakacje – w cieniu poważnego zagrożenia jakim jest koronawirus. Musimy szczególnie pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa jakimi są: dystans społeczny, noszenie maseczek (w miejscach do tego ustalonych), częste mycie lub odkażanie rąk. Sytuacja jest zmienna i określone przepisy dotyczące naszego bezpieczeństwa mogą być korygowane z dnia na dzień, dlatego należy wsłuchiwać się w wytyczne specjalistów.

Dziś u progu wakacji życzę Wszystkim spokojnego, udanego wypoczynku, aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Wierzę, że we wrześniu przywitamy wspólnie nowy rok szkolny w murach szkoły. Do zobaczenia 01 września 2020.

Janina Satława

Author


Avatar