Aktualności

Wykład z historii fotografii

W czwartek odwiedziła naszą szkołę Pani Joanna Kinowska z Warszawy, która przeprowadziła wykład z historii fotografii pt. „Oczom nie wierzę” dla fototechników i gości z innych żorskich szkół. Wykład ten odbył się w ramach VIII Festiwalu Fotografii „Plener” w Żorach. Na zaproszenie organizatorów Festiwalu, Żory odwiedzają autorzy specjalizujący się w różnych rodzajach fotografii. Festiwalowi, podobnie jak wcześniej plenerowi, towarzyszą warsztaty fotograficzne i wykłady z historii i teorii fotografii.

Joanna Kinowska z wykształcenia historyk sztuki. Pracuje w Służewskim Domu Kultury gdzie odpowiada za program fotograficzny. Wykładowca Akademii Fotografii (historia fotografii). Niezależna kuratorka wystaw fotograficznych. Prowadzi autorskiego bloga na temat kultury fotograficznej miejscefotografii.blogspot.com.
 
Alina Krautwurst