Aktualności

Wycieczka do USA


Wyjazd organizowany przez nauczyciela SP4 panią Annę Gaszkę.
Zapisy możliwe również u nauczyciela Naszej szkoły pani Pauliny Gaik.


Uczniowie SP nr 4, prywatnej szkoły Żorek i szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych gdzie uczą się absolwenci Gimnazjum nr 4 w Żorach! Mam ofertę wycieczki szkolnej do Nowego Jorku! To propozycja!


Szczegóły:
Nowy Jork liczący ponad 8 000 000 mieszkańców to najludniejsze miasto w USA, wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Jest to prawdziwy tygiel etniczny, na jego obszarze mówi się w ponad 800 językach. Nowy Jork jest również najczęściej wyszukiwanym miejscem na świecie za pośrednictwem Google.


Program:
1 DZIEŃ
Zbiórka na lotnisku, spotkanie z pilotem.
Przelot z Warszawy do Nowego Jorku. Przeprawa samolotem przez Ocean Atlantycki trwa około 9 godzin, Przejazd do hotelu, nocleg.


2 DZIEŃ
śniadanie
Zwiedzanie Nowego Jorku. Przejazd na Wall Street, Giełda Papierów Wartościowych, Fedaral Hall National Memorial – Pomnik Waszyngtona, Kościół Św. Trójcy, Battery Park, rejs statkiem, wyspa Ellis, Muzeum Imigracji, Statua Wolności, Ground Zero, Muzeum 11 września, World Finacial Center, Kościół Św. Pawła, City Hall, China Town.
Obiadokolacja, nocleg


3 DZIEŃ
śniadanie
Przejazd na Manhattan, Rockeffeler Plaza, Rockeffeler Center, Top of the Rock, Central Park, Kościół św. Patryka, Muzeum Historii Naturalnej, Metropolitan Museum of Art – MET.
Obiadokolacja, nocleg.


4 DZIEŃ
śniadanie
Dalsze zwiedzanie NY : Piąta Aleja, Times Square, Madison Square Garden, Dworzec Grand Central, Macy`s, Biblioteka Nowojorska, Chrysler Building, Empire State Building -wjazd na słynny punkt widokowy. Nocleg.
Obiadokolacja, nocleg.


5 DZIEŃ
śniadanie
Przejście przez Brooklyn Bridge na Manhattan Dolny, przystań portowa, Finacial District,Uniwersytet Colambia, Monument Gen. Granta, River Side Church, Centrum Lincolna, gmach Metropolitan Opera, siedziba ONZ.
Zakupy w sklepach outletowych. Przejazd do Nowego Yorku. Wylot do Polski.
Obiadokolacja, nocleg.


6 DZIEŃ
śniadanie, Przejazd na lotnisko , przelot Nowy Jork – Warszawa.


Cena: Dla grupy min. 15 uczestników 5 990,00 zł


Cena zawiera:
Przelot Warszawa- Nowy Jork – Warszawa
opłaty lotniskowe,
5 noclegów w hotelach/motelach **/*** (pokoje dla 2,3,4 -os. z dwoma łóżkami typu king size i łazienką ),
5 śniadań, 5 obiadokolacji
opiekę pilota- przewodnika
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA BEZPIECZNE PODRÓŻE(KL10000 EUR, NNW7000 PLN, BP 800 PLN)
transfery na lotnisko
bilety wstępu wstępu do atrakcji NY
przejazdy komunikacja miejską
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: wizy amerykańskiej (może nie być potrzebna)