Aktualności

Współpraca ZS2 im. ks. prof. J. Tischnera w Żorach z Sopra Steria w Katowicach

26 września 2018 pani dyrektor Janina Satława podpisała roczną umowę z firmą Sopra Steria w Katowicach i tym samym Zespół Szkół Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera rozpoczął oficjalną współpracę z francuską korporacją. Uroczysty moment podpisania obustronnej umowy uświetniła obecność pani Bożeny Dąbrowskiej, naczelnika Wydziału Edukacji w Żorach.

            Uczniowie naszej szkoły będą mogli od teraz uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach i szkoleniach prowadzonych przez wykwalifikowanych pracowników Sopra Steria. Celem zajęć będzie rozwijanie kompetencji zarówno zawodowych, kulturowych jak i językowych.  

            Młodzież z Tischnera będzie miała też możliwość odbywania trzymiesięcznych, płatnych staży w Sopra Steria.  Firma ta działa na polskim rynku od 10 lat i obecnie zatrudnia ponad 800 osób, rożnych narodowości. Pracownicy realizują zadania dla zagranicznych klientów, głównie w języku francuskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim i portugalskim. Ze względu na to, że jest to firma francuska, priorytetem podczas rekrutacji stażystów jest znajomość języka francuskiego na poziomie, co najmniej komunikatywnym.  W zamian korporacja zapewnia znakomite warunki pracy, możliwość rozwoju osobistego oraz awansu zawodowego.

            Osobą odpowiedzialną za realizację projektu z Sopra Steria jest nauczyciel języka francuskiego Joanna Ligas.