Aktualności

„W świecie bajek”Uczennica 2 klasy technikum Dorota Niechoj, wraz z przyjaciółmi z Miarki, tworzy projekt w ramach Olimpiady “Zwolnieni z Teorii”, której celem jest wspieranie młodych w realizacji ich własnych inicjatyw poprzez przekazywanie wiedzy jak działać i profesjonalnie zarządzać projektem.

Ich projekt “W świecie bajek” to przestrzeń, którą stworzyli dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Założeniem tego przedsięwzięcia jest przekazanie dzieciom ważnych dla ich wartości takich jak: tolerancja, przyjaźń, współpraca, otwartość, wzajemna pomoc.

W tym celu napisali dziewięć bajek: ”Kolor bez znaczenia”, “O głodnym niedźwiedziu”, “Wiewiórka Iwonka i kolorowe orzeszki”, “Smok Gustaw” cz. I i II, “O dziewczynce, której strach miał wielkie oczy”, “Leniwy motyl Michał”, “Piękny dinozaur”, “Ostatni lot”, które nagrali w studiu radiowym i przygotowali w postaci podcastów, które umieścili na stronie internetowej swojego projektu http://wswieciebajek.pl/

Opracowali scenariusze lekcji, materiały pomocnicze (kolorowanki, łamigłówki) i inne.

Do realizacji projektu zaprosili przedszkola i szkoły podstawowe z swojego regionu (Żory, Suszec, Rybnik, Czerwionka- Leszczyny, Jastrzębie-Zdrój, Pszczyna), a także z całej Polski.

W ramach projektu proponują zrealizowanie przez nauczycieli przedszkola i klas 1-3 szkół podstawowych opracowanych zajęć w oparciu o napisane przez nich bajki (dostępne w formie podcastów na stronie projektu).

Projekt “W świecie bajek” tworzą: Klaudia Pieczka, Natalia Łobos, Natalia Pastuszka, Patrycja Morcinek, Monika Orszulik, Zuzanna Janduda, Dorota Niechoj, Wiktor Trzecina – którzy są uczniami 2 klasy liceum/technikum.

 Link do strony projektu: http://wswieciebajek.pl/

Profil na Fb: W świecie bajek | Facebook

Instagram: W świecie (bajek) (@w_swiecie_bajek) • Zdjęcia i filmy na Instagramie


Author


Avatar