Aktualności, Biblio-news

Szkolny konkurs czytelniczo-historyczny „POLSKIE SYMBOLE NARODOWE” – WYNIKI

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu „Polskie symbole narodowe”.

Z radością informujemy, że:

Miejsce I zdobyła Emilia Kubica z klasy 4E

Miejsce II zajęła Julia Zochniak z klasy 3DG

Miejsce III należy do Kacpra Krówki z klasy 3DG

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Po odbiór nagród zapraszamy do biblioteki szkolnej.

Komisja w składzie:

Weronika Sobik

Martyna Rzymanek

Z okazji zbliżających się obchodów Narodowego Święta Niepodległości biblioteka szkolna ogłasza szkolny konkurs czytelniczo-historyczny „POLSKIE SYMBOLE NARODOWE”.

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZO-HISTORYCZNEGO „POLSKIE SYMBOLE NARODOWE”

Cele konkursu:

– Kształtowanie postawy szacunku do wartości, symboli i tradycji narodowych;

– Kształtowanie tożsamości narodowej i współuczestnictwa w pielęgnowaniu tradycji;

– Umacnianie więzi z Polską, kształtowanie świadomości obywatelskiej;

– Umacnianie pamięci o języku ojczystym;

– Poszerzenie wiedzy o historii Polski, jego kulturze i sztuce.

– Ćwiczenie umiejętności wyszukiwania, selekcjonowania oraz analizowania informacji w źródłach historycznych oraz zasobach Internetowych.

1. Konkurs skierowany jest do uczniów Zespołu Szkół Nr 2 im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Żorach.
  2. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie w dniach 08-12.11.2021r.
  3. Zestawy pytań można odbierać w bibliotece szkolnej.
  4. Podczas udzielania odpowiedzi można korzystać z zasobów bibliotecznych i źródeł historycznych.
  5. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wyniki zostaną podane w gablocie bibliotecznej oraz na stronie internetowej biblioteki szkolnej w dniu 19 listopada br.
  6. Na ręce 3 uczestników, którzy uzyskają najwyższą ilość punktów trafią nagrody.