ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W dniach 13-19 listopada 2017 roku nasza szkoła uczestniczy w dziesiątym jubileuszowym Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, obchodzonym jednocześnie w 160 krajach świata. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.
Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

Szkoła uczestnicząca w programie:
  • tworzy sprzyjającą atmosferę dla współpracy z przedstawicielami życia gospodarczego w regionie,
  • buduje pozytywne relacje z lokalnym biznesem,
  • umożliwia młodzieży bezpośredni kontakt z praktykami biznesu,
  • przygotowuje uczniów do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym,
  • pomaga młodym ludziom rozwijać przedsiębiorcze zachowania w miejscu zamieszkania,
  • przybliża podstawowe zasady podejmowania działalności gospodarczej,
  • umożliwia uczniom poznanie specyfiki lokalnego rynku pracy,
  • przygotowuje uczniów do wejścia na rynek pracy,
  • pomaga młodym ludziom związać ich przyszłość z rodzinną miejscowością.