Aktualności

Spotkanie z Mileną Rachid Chehab


23 marca w ramach projektu „W krainie luster” mieliśmy możliwość poznania tajników życia dziennikarskiego, którymi podzieliła się z nami Milena Radchid Chehab, dziennikarka współpracująca m.in. z Gazetą Wyborczą, Focusem, Przekrojem i Newsweekiem.

Podczas wykładu dowiedzieliśmy się, jak dziennikarz zbiera materiał, jak dociera do rozmówców, aby w jak najbardziej pełny sposób przedstawić całościowy obraz opisywanej sytuacji. A wszystko to pośród i zabawnych, i dających do myślenia ciekawostek z życia medialnego. Druga część pełna była pytań z sali, dotyczących najtrudniejszych tematów, z którymi musiała zmierzyć się dziennikarka, sposobów na natchnienie do pisania oraz wielu, wielu innych kwestii.
Uczniowie klasy medialno-prawnej wzięli następnie udział w warsztatach dotyczących przygotowywania i przeprowadzania wywiadu. Było ciekawie!


Zdjęcia: Małgorzata Bańkowska i Weronika Kobus