Aktualności

Rejonowy Konkurs Poezji Obcojęzycznej

W dniu 7 grudnia 2018 r. na auli naszej szkoły odbył się po raz kolejny Regionalny Konkurs Poezji Obcojęzycznej. W konkursie wzięło udział   24 uczniów szkół średnich – z Raciborza, Pszczyny, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego i z Żor.  Uczestnicy konkursu recytowali wiersze w językach obcych- angielskim, rosyjskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim.

 Patronat honorowy nad konkursem objęło Stowarzyszenie Współpracy Polska – Wschód w Katowicach, które też ufundowało nagrody z języka  rosyjskiego oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli  w Wodzisławiu Śląskim, który ufundował gadżety. Sponsorem pozostałych nagród było wydawnictwo PWN.

Honorowym gościem była pani Bogumiła Różańska-Świerkot, która pełni funkcję wice prezesa Stowarzyszenia Polska –Wschód w Katowicach oraz jest doradcą metodycznym języków obcych.

Po  konkursie odbyła się część artystyczna- uczennice naszej szkoły(Zuzanna Wiśniewska z klasy 2 l, Ines Szablewska z klasy 1 r, Agnieszka Pasieka z klasy 3 t, Michalina Wziętek z klasy 4 e) śpiewały piosenki w języku: angielskim i francuskim.

Laureaci konkursu za zajęcie 3 pierwszych miejsc  z każdej kategorii językowej  otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, a nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu otrzymali podziękowania/dyplomy.

1 miejsce w kategorii poezja włoska- Alicja Kowalczyk z I LO w Żorach

1 miejsce w kategorii poezja angielska- Krzysztof Bander z I LO w Wodzisławiu Śląskim

1 miejsce w kategorii poezja rosyjska – Aleksander Osubniak z Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku

1 miejsce w kategorii poezja hiszpańska – Krystyna Strączek ZSP w Wodzisławiu Śląskim

1 miejsce w kategorii poezja francuska– Agnieszka Pasieka z ZS Nr 2 w Żorach

 

Organizator konkursu: Anna Pająk