Aktualności

Przywróćmy Pamięć o Powstańcach
Przywróćmy Pamięć o Powstańcach!
 
Z okazji 100. rocznicy wybuchu III zwycięskiego powstania śląskiego z inicjatywy Stowarzyszenia Pokolenie, przy współpracy Muzeum Śląskiego w Katowicach, Fundacji Ślązacy.pl oraz Towarzystwa Poszukiwań Historycznych zainaugurowany został projekt badawczo-popularyzatorski 100/100. Jego cele to popularyzacja sylwetek bohaterów okresu powstań śląskich i plebiscytu na Górnym Śląsku, a także pogłębienie wiedzy o tamtych wydarzeniach i zebranie materiałów dotyczących uczestników powstań śląskich i akcji plebiscytowej. 
Jeśli znacie historię Powstańca, macie w rodzinie przodków którzy brali udział w Powstaniach Śląskich zgłoście się! 
 
Link do akcji: https://100bohaterow.pl/ 
 
Zgłoszenia przyjmują Pani Weronika Sobik-Lebioda oraz Pan Krzysztof Konsek.

Author


Avatar