Aktualności

„Przedwiośnie” na scenie

17 listopada na Scenie na Starówce miała miejsce uroczysta premiera spektaklu „Przedwiośnie”, już wcześniej spektakl mogli obejrzeć uczniowie żorskich szkół. Na scenie pojawili się uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2, członkowie grupy teatralnej Art.Buzz oraz inni mieszkańcy naszego miasta. W rolę Cezarego Baryki brawurowo wcielili się dwaj młodzi żorzanie, 6-letni Szymon Jadczak oraz Krzysztof Małysz.

Utwór został wybrany nieprzypadkowo, był lektura czytaną w tym roku w ramach Narodowego Czytania, a listopadowa premiera wpisała się również w obchody 100-lecia Niepodległości. Widzowie śledzić mogli losy Polski na początku XX-wieku, różne wizje jej odbudowy, a to wszystko w połączeniu z romansowymi perypetiami głównego bohatera. O oprawę muzyczną spektaklu zadbała znana już z „Wesela” Kapela Fedaków.

Organizatorzy dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania spektaklu.

Wystąpili:

Uczniowie i nauczyciele ZS 2: Artur Baron, Aleksandra Fornalska, Piotr Grzybek, Anna Jakubus, Natalia Kadlof, Bartłomiej Kieszkowski, Joanna Ligas, Nikola Ledwoń, Krzysztof Małysz, Izabela Ogierman, Martyna Piec, Martyna Raszkiewicz, Weronika Siwek, Emilia Stokowska, Kamil Szymała,

Grupa Art.Buzz: Marta Kreis, Antonina Michalik, Bartłomiej Świtacz, Magdalena Tomal,

Oraz: Jacek Arasim, Arkadiusz Bizok, Szymon Jadczak, Diana Pluta, Stanisław Ratajczyk, Dagmara Szelewska, Marian Wrzodak

Muzyka: Kapela Fedaków

Grafika: Emilia Wąż

Adaptacja i reżyseria: Aneta Antosiak