Aktualności

Projekt „Fiktive Familie”Wiosną klasa 1B rozbudziła swoje zainteresowanie językiem niemieckim i wzięła udział w projektcie „Fiktive Familie”, który realizowany był na platformie eTwinning. Teraz czas na EWALUACJĘ!
 W projekcie eTwinning z języka niemieckiego “Fiktive Familie” brało udział 36 szkół z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 1B. Współpracując z innymi szkołami stworzyliśmy fikcyjną rodzinę „Lustige Familie” z wykorzystaniem narzędzi TIK. Wspólnie wymyśliliśmy postacie członków rodziny oraz informacje o nich. Nauczyliśmy się opowiadać o sobie i rodzinie, tworzyć notatki i opisy, nagrywać wypowiedzi, przeprowadzać wywiady podczas licznych spotkań online i nagrywać filmiki. Poznaliśmy przy tym wiele aplikacji służących efektywnej nauce słownictwa oraz urozmaicających lekcje języka niemieckiego w trakcie edukacji zdalnej. 

Efektem współpracy jest nasza książeczka w STORY JUMPER oraz kolekcja gier i zabaw interaktywnych z wykorzystaniem książeczki. Zarówno kolekcja książeczek jak i interaktywnych zadań będzie mogła stanowić materiał lekcyjny do wykorzystywania przez nauczycieli biorących udział w projekcie, jak i innych nauczycieli języka niemieckiego. 
Książeczka naszej rodzinki „Lustige Familie”: https://www.storyjumper.com/book/read/102753416/605acef804861 
Poniżej filmik prezentujący wszystkie szkoły biorące udział w projekcie: https://www.youtube.com/watch?v=MiaZsVI3mNE
Teraz po ukończeniu produktów końcowych i ewaluacji będziemy aplikować o Odznakę Jakości eTwinning.
TRZYMAJCIE KCIUKI Koordynatorem projektu w szkole jest Małgorzata Łuczak

Author


Avatar