Aktualności

Pielgrzymka maturzystów 2023
Pielgrzymka maturzystów 2023

Koniec kwietnia jest zawsze intensywnym czasem dla młodzieży zdającej egzaminy maturalne. Zakończenie roku szkolnego, to być może ostanie powtórki lub dopiero początek intensywnej nauki. Jednak warto również te ważne sprawy umieć zawierzyć Panu Bogu. Tak też uczynili tegoroczni maturzyści naszego Tischnera. Przedstawiciele części klas maturalnych oraz inni uczniowie tudzież sympatycy wyruszyli 20 kwietnia br. pod przewodnictwem Ks. Dawida, Ks. Macieja i Pani Joanny Krupy do sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie. Po przyjeździe wysłuchali konferencji nt. życia patronki Ruchu Czystych Serc. Później zwiedzili dom i historyczne zabudowania w Wał-Rudzie. Wracając do Zabawy pielgrzymi zatrzymali się przy pomniku Ofiar Wypadków Drogowych i Przestępstw „Przejście”. To miejsce jest przestrzenią kontemplacji i spotkania dla osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych i ich rodzin, a także jako miejsce upamiętnienia tych, którzy zginęli. Później czekała na wszystkich miła niespodzianka w postaci pysznej kiełbaski z grilla. Po posileniu się, młodzież wraz z opiekunami udała się w podróż powrotną. Przystankiem na tej trasie stał się jeszcze Kraków i jego najpopularniejsze miejsca od Wawelu po Rynek. Pogoda oraz radosna atmosfera dopisały. Jesteśmy także pewni, że trud pielgrzymowania i wspólna modlitwa w intencji maturzystów przyniosą dobre i obfite owoce.