Aktualności

Patronat Uniwersytetu Ekonomicznego w roku szkolnym 2020/2021Pod patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego w roku szkolnym 2020/2021

Nasza szkoła od kilku lat jest objęta patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W minionym roku szkolnym uczniowie wzięli udział w zajęciach, programach i konkursach organizowanych przez Uczelnie.

Były to warsztaty online:

– 20.11.2020 warsztaty nt. „Logistyka 4.0” dla klas IL/P, IIHG, IILG przeprowadzone przez dr Piotra Hanusa

– 26.03.2021 warsztaty dla wszystkich maturzystów, które przeprowadzili:

dr hab. Katarzyna Czernek-Marszałek, prof. UE – „Wpływ COVID-19 na działalność przedsiębiorców w sektorze turystyki”

dr inż. Tomasz Zieliński – „Czy pieniądz elektroniczny nadal jest pieniądzem?”

dr Piotr Hanus – „Ciekawostki logistyczne”

dr Jolanta Pasionek – „Inwestowanie na rynku Forex”

15.04.2021 warsztaty w ramach obchodów „Dnia Łańcucha Dostaw”, uczniowie klas IIL i IILG wraz ze studentami uczestniczyli w zajęciach „Work Manager ERP” przeprowadzonymi przez firmę Tisoft.

– 21.05.2021 warsztaty „Logistyka 4.0. Jak uczeń podróżował w nieznane.” Dla klas IT, IIR, IIDG, IE, IH, przeprowadzone przez dr Piotra Hanusa.

Jak co roku uczniowie z klas logistycznych wzięli udział w konkursie „Liga Młodych Logistyków”. Drużyna z klasy IIIL znalazła się wśród 10 finałowych drużyn w tym ogólnopolskim konkursie.

Kolejne działanie oferowane przez Uniwersytet Ekonomiczny w którym wzięliśmy udział to program „Junior Top Young” – program skierowany dla uczniów szkół średnich. W ramach programu uczniowie brali udział w zajęciach online i konkursach m.in. „Logistyczne podchody” , „GET TO THE TOP”

Objęcie naszej szkoły patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego pozytywnie wpływa na rozwój zawodowy naszych uczniów, umożliwia im udział w zajęciach i konkursach z uczniami i studentami z całego kraju, uatrakcyjnia sposób przekazania wiedzy wykraczającej poza treści z podstawy programowej.

Author


Avatar