Aktualności

Lekcje języka rosyjskiego z cyklu „Tego nie znajdziesz w podręczniku”

W dniu 6 marca 2017 r. już po raz kolejny uczniowie klasy 2 l i 1 e  wzięli  udział  w trzech lekcjach języka rosyjskiego przeprowadzonych na Wydziale Filologii Wschodniosłowiańskiej w  Sosnowcu. Trzy  lekcje pod wspólnym tytułem ,,Tradycje kulinarne Rosji” prowadzili pracownicy naukowi Wydziału Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego.  Uczniowie zapoznali się z wielkanocnymi tradycjami kulinarnymi Rosjan oraz jak należy przygotować wielkanocną paschę.  Po obejrzeniu rosyjskiego  filmu  animowanego  ,,Masza i niedźwiedź”, uczniowie dowiedzieli się jak należy przygotować konfiturę do herbaty. W trakcie lekcji uczniowie wykonywali różnorodne ćwiczenia fonetyczne, gramatyczne i leksykalne.  Grupa uczniów z klasy 2 l aktywnie brała udział w lekcjach.