Aktualności

Lekcje języka rosyjskiego w Sosnowcu


Lekcje języka rosyjskiego w Sosnowcu  z cyklu „Tego nie znajdziesz w podręczniku”

W dniu 11 grudnia 2017 r. już po raz kolejny uczniowie klasy 2 l i 2 e wzięli udział w trzech lekcjach języka rosyjskiego przeprowadzonych na Wydziale Filologii Wschodniosłowiańskiej w Sosnowcu.

Trzy lekcje pod wspólnym tytułem ,,Rosyjska muzyka” prowadzili pracownicy naukowi Wydziału Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego.

Uczniowie zapoznali się z popularnymi ludowymi piosenkami, z piosenkami znanego rosyjskiego piosenkarza Grigorija Lepsa, z popularnymi rosyjskimi telewizyjnymi audycjami (telewizyjne show ,,Głos”, koncert talentów). W trakcie lekcji uczniowie wykonywali różnorodne ćwiczenia fonetyczne, gramatyczne i leksykalne oraz śpiewali rosyjskie piosenki. Uczniowie aktywnie brali udział w lekcjach.

Organizator wyjazdu: Anna Pająk