Aktualności, Konkurs

Konkurs Poezji Obcojęzycznej

Rejonowy Konkurs Poezji Obcojęzycznej
pod patronatem
Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód

 

W dniu 15 grudnia 2017 r. na auli naszej szkoły odbył się po raz kolejny Regionalny Konkurs Poezji Obcojęzycznej. W konkursie wzięło udział 41 uczniów szkół średnich z Rybnika, Pszczyny, Wodzisławia Śląskiego, Rydułtów, Pawłowic i Żor. Uczestnicy konkursu recytowali wiersze w językach obcych- angielskim, rosyjskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim.

Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie Współpracy Polska – Wschód, które też ufundowało nagrody w kategorii: język rosyjski. Sponsorzy pozostałych nagród to- firma Ecol Sp. Z o.o. z Rybnika i Wydawnictwo PWN.

Konkurs zaszczycili swoja obecnością: Bogumiła Świerkot – Różańska – wiceprezes Stowarzyszenia Polska – Wschód, Jacek Świerkocki – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Żory ds. Społecznych i Radny Sejmiku Śląskiego oraz Janina Satława – dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 i Janina Pyrchała – wicedyrektor Zespołu szkół Nr 2.

Laureaci konkursu za zajęcie 3 pierwszych miejsc z każdej kategorii językowej otrzymali dyplomy, książki i różne gadżety, a nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu otrzymali dyplomy/podziękowania.

Po konkursie odbyła się krótka część artystyczna – uczniowie naszej szkoły zaśpiewali kilka piosenek w języku polskim, angielskim i niemieckim.

Konkurs prowadził Kamil Szymala z klasy II l.


Pierwsze miejsce w poszczególnych kategoriach zajęli:

Magdalena Roth z ZSP w Wodzisławiu – poezja angielska

Piotr Dzierżęga z LO w Rydułtowach – poezja niemiecka  

Kamilla Hajruddinowa z ZS Nr 2 w Żorach – poezja rosyjska

Mateusz Niemiec z ZS Nr 3 w Rybniku – poezja francuska

Alicja Kowalczyk z ZS Nr 1 w Żorach – poezja włoska

Martyna Stalmach z ZSP w Wodzisławiu – poezja hiszpańska

Organizator konkursu:

Anna Pająk -nauczyciel języka rosyjskiego