Aktualności

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Zespole Szkół Nr 2 im ks. prof. Józefa Tischnera

W dniu 9 listopada w Zespole Szkół Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera odbyło się spotkanie podsumowujące projekt dofinansowany z Unii Europejskiej POWERVET „Nowe doświadczenia szansą na przyszłość”. Spotkanie odbyło się w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. Gościem specjalnym była Prezes Zarządu DMS Pani Magdalena Moczała, laureatka nagrody Narcyz 2015, jednodniowy honorowy Prezydent Rybnika, podróżniczka i zdobywczyni Kilimandżaro, kobieta biznesu oraz inicjatorka konferencji „Kobiety z ikrą”, która odbyła się w Rybniku. Pani Magdalena Moczała odpowiadała na zadawane przez uczniów pytania: jak rozpocząć biznes? czy ciężkie jest prowadzenie hotelu i co się z tym wiąże?, jakie najczęściej zadaje pytania na rozmowie kwalifikacyjnej?, co jest najbardziej problematyczne w prowadzeniu biznesu?, czy zawody w których kształci ZS2 mają szanse bytu na rynku pracy?

Podczas spotkania zostały wręczone Certyfikaty i Europassy, które otrzymali uczniowie uczestniczący w/w projekcie realizowanym przez Zespół Szkół 2 im. ks. J. Tischnera w Żorach. Koordynatorem projektu była Joanna Krupa nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Dodatkowo uczniom naszej szkoły zostały wręczone certyfikaty z projektu „Kariera i Kompetencje – zwiększenie dopasowania systemu kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy w subregionie zachodnim województwa śląskiego” realizowanego przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz Urząd Miasta Żory. Młodzież dzieliła się swoim doświadczeniem z wyjazdu na staż w Wielkiej Brytanii i w Polsce.

Opracowała Joanna Krupa