Aktualności, Sport

Europejski Tydzień Sportu


Obchody Europejskiego Tygodnia Sportu rozpoczęły się w naszej szkole w tym roku od ślubowania klas pierwszych. Po uroczystym ślubowaniu wszyscy nasi pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności tischnerowskiej. Po zakończeniu części oficjalnej udali się na salę gimnastyczną, gdzie wspierani przez swoich wychowawców uczestniczyli w rozgrywkach sportowo – integracyjnych. Wszystkie drużyny doskonale się bawiły walcząc dzielnie o palmę zwycięstwa. Emocjonująca i zacięta rywalizacja zakończyła się triumfem klasy I TD, która nieznacznie tylko wyprzedziła klasy I L oraz I B.

Następnym punktem w sportowym tygodniu był szkolny turniej tenisa stołowego przeprowadzony w poniedziałek i zakończony triumfem Aleksandry Kwietniewskiej z kl. II DR oraz Kamila Kłoska z kl. III L.


We wtorek młodzież naszej szkoły wzięła udział w wykładzie dr Damiana Hermana z AWF w Katowicach dotyczącego wykorzystania nowoczesnych aplikacji w turystyce. Prelekcję urozmaiciły występy żorskiej grupy mażoretek „Eksplozja”, które zachwyciły wszystkich nie tylko swoją sprawnością i umiejętnościami, ale także kostiumami, choreografią i wdziękiem.

W czwartek reprezentacja dziewcząt i chłopców uczestniczyła w rejonowych zawodach Szkolnej Ligii Lekkoatletycznej w Rybniku. Są to zawody drużynowe rozgrywane w takich konkurencjach jak: bieg na 100 m, 400 m, 800 m i 1500 m, sztafety 4×100 m, skok w dal i pchnięcie kulą. Wyniki osiągnięte przez poszczególnych członków drużyny są przeliczane na punkty i sumowane, a ich ostateczna ilość decyduje o zajętej pozycji. W ogólnej klasyfikacji dziewczęta z naszej szkoły zajęły II miejsce w mieście i V w rejonie, zaś chłopcy I miejsce w mieście i II w rejonie.