Aktualności

Dzień Ziemi na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego

Dzień Ziemi na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego

Dzisiaj, w ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach i dzięki wsparciu Team Europe Direct, uczniowie klas humanistycznych (1a,2a) i klasy lingwistycznej (1c), uczestniczyli w ciekawych wykładach eksperckich poświęconych ochronie naszej planety. Dzięki obecności pani dyrektor ICBEH- prof. B. Niesporek-Szamburskiej, prodziekan prof. A. Kałuży, poznali nowy kierunek na Wydziale Humanistycznym -„Interdyscyplinarne studia nad środowiskiem”.

Wykłady ekspertów : prof. Skubały, dr M. Szynol przybliżyły nam problematykę ochrony środowiska, kwestie związane z Zielonym Ładem. Od teorii do praktyki-po wykładach przyszedł czas na inspirujące warsztaty prowadzone przez nauczycieli akademickich (dr K. Starnawską, dr M. Wacławek, dr J. Budzik).Niezwykłym doświadczeniem była lekcja w terenie-„Czytanie Rawy” prowadzona przez dr hab. M. Wójcik-Dudek.

 

Pamiętamy: „Mniejszy ślad-lepszy świat”