Aktualności, Matematyka

Dzień Matematyki i Dzień Liczby Pi


12 marca Ogólnopolskim Dniem Matematyki rozpoczęły się w naszej szkole imprezy i konkursy matematyczne organizowane w ramach Jubileuszu Szkoły. Uczniowie klas pierwszych podczas lekcji matematyki brali udział w konkursie „Matematyka od kuchni”, organizowanym przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Kulinarna tematyka zadań okazała się bardzo interesująca i udowodniła, że matematyka istnieje również w tej dziedzinie życia.


Dwa dni później klasy 2 L i 2 B obchodziły Światowy Dzień Liczby Pi. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu pierwszych cyfr rozszerzenia dziesiętnego liczby  w notacji amerykańskiej 3.14. Uczniowie i nauczyciele odwiedzili Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie odbył się dwunasty festiwal nauk ścisłych i przyrodniczych. Uczniowie wzięli udział w warsztatach z szyfrowania, pokazach i wykładach chemicznych oraz mogli się sprawdzić podczas rozwiązywania licznych zagadek logicznych.