Aktualności, Matematyka, Sport

„Ćwiczę i liczę”


Dnia 26 marca 2018 r. już po raz szósty na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się Miejski Konkurs Sportowo – Matematyczny dla Gimnazjalistów „Ćwiczę i liczę”. Jego celem jest zachęcanie młodzieży do aktywności sportowej i umysłowej oraz rozwijania uzdolnień sportowych i matematycznych.

W imprezie wzięło udział
siedem drużyn gimnazjalistów z Żor i Jankowic. Sześcioosobowe zespoły rywalizowały w szesnastu konkurencjach – ośmiu sportowych i ośmiu matematycznych. Wśród konkurencji sportowych dominowały wyścigi zwinnościowo – koordynacyjnych, w których uczestnicy musieli wykazać się szybkością, skocznością i koordynacją. Konkurencje matematyczne polegały na rozwiązywaniu zagadek logicznych i krótkich zadań matematycznych. Uczniowie między innymi liczyli ile trójkątów i kwadratów zostało zaznaczonych na rysunku, szukali analogii oraz układali matematyczne puzzle.

Współzawodnictwo było bardzo zacięte, a poziom tak wyrównany, że do końca nie było wiadomo kto stanie na podium. Ostatecznie triumfatorem imprezy okazała się drużyna gimnazjalistów ze Szkoły Podstawowe Nr 13 im. Polskich Olimpijczyków w Żorach. Drugie miejsce zajęła reprezentacja gimnazjalistów ze Szkoły Podstawowej w Jankowicach, a trzecie uczniowie z Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego im. Jacka Kuronia w Żorach. Nagrodami dla zwycięskich drużyn były puchar oraz medale z logo Zespołu Szkół Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie niespodzianki.

Organizatorami konkursu są Katarzyna Famulska i Monika Piecha, a w przygotowanie i sędziowanie imprezy aktywnie angażują się uczniowie naszej szkoły.