Aktualności

Biznes przy tablicy i co dalej…

W dniu 18 listopada 2019 roku w Kinie na Starówce odbyło się spotkanie z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Tematem był „Biznes przy Tablicy”. W ramach spotkania odbyła się prelekcja Pana Mateusza Maika Dyrektora Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Organizatorami była Fundacja TEANO oraz Zespół Szkół Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach.
Po wygłoszonej prelekcji Pan Mateusz Maik udał się do Tischnera, aby dalej prowadzić warsztaty. W kolejnym dniu odbyły się warsztaty na temat: „Czy przedsiębiorczości można się nauczyć?” poprowadził Pan Dr Bartłomiej Gabryś.
Był to niezwykły czas dla nas wszystkich uczenia się biznesu od najlepszych.
W następnych dniach odbyły się spotkania w ramach programu „Lekcje ZUS”, w ramach którego uczniowie dowiedzieli się:
– czym jest ZUS i co robi ZUS?; – co się należy obywatelowi kiedy płaci składki na ubezpieczenie społeczne;- czym jest E-ZUS czyli firma pod ręką (Platforma Usług Elektronicznych- PUE). Na podsumowanie projektu na auli odbyła się prezentacja i Quiz w ramach „85 dni dookoła z ZUS”.
W dniu 22 listopada w naszej szkole odbył się Kiermasz ofert pracy w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości “Biznes bez barier”, którego organizatorem było Młodzieżowe Centrum Kariery Żory. W programie odbyła się prezentacja ofert pracy zgromadzonych przez jednostki oraz porady doradcy zawodowego z zakresu planowania kariery. Uczestnikami Kiermaszu byli: Młodzieżowe Centrum Kariery Żory, Młodzieżowe Centrum Kariery Jastrzębie- Zdrój i Powiatowy Urząd Pracy w Żorach
Za swoje działania Zespół Szkół Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera otrzymał Nagrodę „Najaktywniejsza Szkoła” w ramach Ogólnopolskiego Konkursu na Najaktywniejszą Szkołę w programie Otwarta Firma, którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Wcześniej tę nagrodę Zespół Szkół Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera otrzymał w 2013 r. Przy okazji wręczenia nagrody nagrano filmik z udziałem naszych uczniów i nauczyciela odpowiedzialnego za przedsięwzięcie w szkole Panią Joannę Krupa. Filmik promuje ten konkurs i umieszczony został na stronie głównej Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. „Tischner” w Żorach od wielu lat współpracuje ze środowiskiem rynku pracy taka nagroda jest tylko potwierdzeniem tej współpracy. Na stronie Fundacji czytamy, że „Udział w Konkursie daje nauczycielom okazję do zweryfikowania swoich osiągnięć, doświadczeń i umiejętności podczas realizacji programu z osiągnięciami kolegów z innych szkół z terenu całej Polski”. Osobą odpowiedzialną z ramienia szkoły jest Pani Joanna Krupa.

Author


Avatar