Aktualności, Olimpiada

9 miejsce oraz wyróżnienie dla Kamilli Hajruddinowej


9 miejsce oraz wyróżnienie  dla Kamilli Hajruddinowej – uczennicy klasy 3 L w XLIX Okręgowej Olimpiadzie Języka Rosyjskiego

 

W dniu 3 marca 2018 roku w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego odbyły się zawody II stopnia (eliminacje okręgowe) XLIX Olimpiady Języka Rosyjskiego. Do konkursu przystąpiło 48 uczniów z 33 szkół województwa śląskiego i opolskiego, którzy uzyskali najlepsze wyniki na zawodach I stopnia. Uczestnicy olimpiady rozwiązywali test gramatyczno-leksykalny z elementami kulturoznawczymi oraz udzielali wypowiedzi ustnej na jeden z 15 tematów.
W olimpiadzie wzięła udział uczennica naszej szkoły – Kamilla Hajruddinowa, która zajęła 9 miejsce i otrzymała wyróżnienie.


Gratulujemy!!!

Anna Pająk