Aktualności

6 dniowa wycieczka szkolna do Toskanii (Włochy)TERMIN: Wrzesień/październik 2023

CENA : 1400 zł + 150 euro (wstępy)

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 Dzień
Wyjazd z Polski ok godz. 14:30, Wyjazd Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch 2 Dzień

2 Dzień
Przyjazd do Sieny – miasta które według łacińskiego motta miasta „Cor magis tibi Sena pandit” – otwiera dla ciebie swoje wielkie serce. Zwiedzanie Piazza del Campo, na którym rozgrywany jest słynny wyścig Palio, Pałac Miejski (Palazzo del Comune) z wieżą Torre del Mangia , plac Piazza Duomo z majestatyczną Katedrą w stylu romańsko-gotyckim. Spacer po rynku w kształcie muszli oraz zaułkach starego miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

3 Dzień
Śniadanie. Przejazd do Lukki, miasta słynnego ze swoich murów, kościołów i wież, które razem tworzą jedno z najlepiej zachowanych historycznych centrów miasta w Europie. Zwiedzanie – Plac amfiteatru, ulica handlowa via Fillungo, Piazza Napoleone, mury obronne miasta, średniowieczne wieże Giunigi i Ore. Przejazd do pięknej Pizy, ze znaną na całym świecie Krzywą Wieżą. W programie zwiedzanie

Campo dei Miracoli (czyli Pola Cudów) z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża (oglądana z zewnątrz), czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana przez prawie dwieście lat, powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.

4 Dzień
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie San Gimigniano – Miasta, zwanego „Manhattanem średniowiecza” min. słynne kamienne wieże San Gimignano, Forteca. Przejazd do Monteriggioni, spacer po klimatycznym, średniowiecznym miasteczku otoczonym murem , podziwianie toskańskiego krajobrazu oraz wyjątkowej architektury, którą opisywał Dante Alighieri w „Piekle“ Boskiej Komedii. Następnie wyjazd do serca Toskanii , Regionu Chianti słynącego z wybornych win. Przejazd trasą pełną najpiękniejszych pejzaży w Toskanii z winnicami, miastami na wzgórzach, alejami cyprysowymi. Krótkie zwiedzanie miejscowości Greve In Chianti i Radda In Chianti, miejscowości uważanej za stolicę Chianti. Powrót do hotelu, Obiadokolacja, nocleg

5 Dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Florencji kolebki renesansu. Taras widokowy z Placem Michała Anioła, z którego roztacza się przepiękna panorama miasta położonego w dolinie rzeki Arno. Zwiedzanie centrum- Kościół Santa Croce – Św. Krzyża – miejsca pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Następnie Piazza Signoria, przy którym stoją Galeria Uffizi oraz słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy. Dalej najbardziej znany kościół Florencji – gotycka Katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego. Tuż przy katedrze znajduje się Wieża Giotta i Baptysterium. W programie zwiedzania również- „kipiące złoto” Ponte Vecchio zwany Mostem Złotników Wyjazd w drogę powrotną w godzinach wieczornych.

6 Dzień
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach rannych


Cena zawiera:

przejazd autokarem

opieka pilota

ubezpieczenie SIGNAL IDUNA

3 noclegi w hotelu**/*** ( pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami )

3 śniadania, 3 obiadokolacje

rezerwację wstępów

wszystkie opłaty drogowe i parkingi


DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE

– ważny paszport lub dowód osobisty


Zapisy wraz z wpłatą pierwszej raty 700 zł do 31 marca 2023 u nauczycieli:

Pani Małgorzaty Majewskiej

Pani Joanny Ligas

Pani Agnieszki Tułowieckiej


Druga rata 700 zł w czerwcu 2023.

Opłata za wstępy 150 euro płatna we wrześniu.

 

ZAPRASZAMY wszystkich chętnych uczniów, ilość miejsc ograniczona!