Biblio-news

Uczniowie naszej szkoły w składzie: Marta Foltyn, Zofia Staniek, Justyna Wróbel, Kamila Kubas, Wiktoria Karpińska

pod opieką Pani Agnieszki Zeh-Wypasek zajęli I miejsce!!!
Zadaniem konkursowym było stworzenie zwiastuna filmowej adaptacji książki. Wybór padł na „Tajemnica kamienicy” A. Stelmaszyk.
Zobaczcie sami: https://fb.watch/h77pUSdLmf/

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach organizuje konkurs dla młodzieży szkolnej. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu zwiastuna filmowej adaptacji książki polskiego autora z wykorzystaniem dowolnej techniki animacyjnej i filmowej. Ocenie będzie podlegać pomysł oddający ducha książki oraz możliwość promocji literackiego pierwowzoru.

Konkurs będzie przeprowadzony w dniach od 5-28 listopada 2022 roku. Rozstrzygnięcie nastąpi 30 listopada 2022 roku.

Materiały konkursowe w formie pliku filmowego lub odnośnik do dysku internetowego należy przesłać na adres mailowy: konkursbibliotekazory@gmail.com do 28 listopada 2022 r. wraz z Kartą zgłoszeniową. Do głównych celów Konkursu należy popularyzacja wśród dzieci i młodzieży literatury dziecięcej i młodzieżowej. Zgłoszenie się do Konkursu jest jednoznaczne z akceptacją postanowień Regulaminu i zobowiązaniem się do ich przestrzegania.

Spot filmowy zwany dalej „Zwiastunem” przygotowywany jest przez osobę lub zespół w skład którego mogą wchodzić wyłącznie osoby, które nie ukończyły 26 lat. Dodatkowo osoba lub zespół musi posiadać opiekuna – osobę pełnoletnią, zwaną dalej „Uczestnikiem”, która w imieniu uczestnika(-ów) dokona zgłoszenia Utworu do Konkursu. Zespół może liczyć maksymalnie 5 osób.

Czas trwania Zwiastunu nie może przekroczyć 2 minut. Zwiastun powinien być wykonany techniką cyfrową przy użyciu kamery video, aparatu fotograficznego, telefonu komórkowego itp. Muzyka i efekty dźwiękowe wykorzystane w Zwiastunie nie mogą naruszać praw osób trzecich, a ewentualne roszczenia z tym związane obciążają Uczestnika Konkursu.

Zwiastun musi być opisany według schematu: tytuł filmu oraz imię i nazwisko Uczestnika Konkursu. O zakwalifikowaniu Zwiastunu do Konkursu decyduje Organizator. Zwiastuny nagrodzone w Konkursie mogą zostać wyemitowane na stronie internetowej Organizatora i w mediach.

Członkowie Jury Konkursu przy ocenie wezmą pod uwagę następujące kryteria: 1) zgodność tematu Zwiastuna z tematyką Konkursu; 2) oryginalność podejścia do tematu i pomysł; 3) wartość merytoryczną; 4) wartość artystyczną; 5) wartość techniczną. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone na stronie www.mbpzory.pl.

Biblio-news

Jak dołączyć do akcji Czytaj PL 2022?

w dziale Akcja Czytaj PL/Czytelnik XXI wieku/Dla zabieganych/Jak czytać? by

Ruszyła ogólnopolska akcja Czytaj PL

W tym roku zasób książek w akcji Czytaj PL powiększył się o bibliotekę dla młodzieży.

Oto krótki przewodnik jak korzystać z 18 darmowych bestsellerów:

Krok 1: Zainstaluj aplikację Woblink.

Jeśli jesteś użytkownikiem smartfona lub tabletu z systemem Android lub iOS, wejdź do Sklepu Google Play lub iStore’a. Następnie pobierz najnowszą wersję aplikacji Woblink, a następnie zaloguj się do niej lub stwórz nowe konto. Jeśli miałeś lub miałaś już aplikację Woblink, pamiętaj o zaktualizowaniu jej!

Krok 2: Znajdź kod QR i zeskanuj go w aplikacji!

Jeśli chcesz wejść do akcji Czytaj PL potrzebny ci będzie kod QR. Gdzie go znaleźć? Pojawił się on na stronie głównej akcji, a także na plakatach w szkole, na social mediach i u wielu internetowych twórców. Dla ułatwienia wejścia do akcji, kod QR prezentujemy…

TUTAJ!

Krok 3: Zaloguj się lub zarejestruj zupełnie za darmo.

Jeżeli jesteś już użytkownikiem Woblinka możesz zalogować się loginem i hasłem, którego używałeś lub używałaś do tej pory. Jeżeli pierwszy raz masz do czynienia z Woblinkiem, zarejestruj się całkowicie bezpłatnie i błyskawicznie. Wystarczy, że podasz maila i wymyślisz hasło (które zapamiętasz!).

Krok 4: Wybierz książkę i delektuj się czytaniem i słuchaniem!

Po zalogowaniu lub rejestracji aplikacja powinna przenieść cię do „karuzeli”, z której możesz wybrać jedną z 18 bestsellerowych książek, która zostanie dodana do twojej półki. Jednocześnie na półce możesz mieć po jednej książce z bibliotek (jedną z Czytaj PL i drugą z Upoluj swoją książkę). Książki możesz wymieniać w dowolnym momencie.

Więcej o akcji na stronie  https://akcja.czytajpl.pl/