Biblio-news
III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.
Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Celem akcji jest:
– promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
– integracja środowiska lokalnego;
– pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
– wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
– zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Cóż to był za dzień! Pełen wrażeń, wspólnej zabawy, a przede wszystkim spędzony na czytaniu.
Każdy, dosłownie każdy zaczynając od Pani Dyrektor, przez pracowników administracji, nauczycieli po uczniów, mógł zagłębić się i wytchnąć od szkolnego zgiełku w magicznych światach ukrytych w książkach.

Czy codzienna droga do szkoły przypomina ci wędrówkę do Mordoru, a ty sam czujesz się jak Frodo Baggins?
Być może czujesz się jak Harry Potter lub Hermiona Granger a poruszanie się po szkolnych korytarzach i zaułkach przypomina ci Hogwart?
Twoim najskrytszym marzeniem od dziecka było wcielenie się w jednego z super bohaterów uniwersum komiksów Marvela albo DC?
Jesteście jak Edward Cullen i Bella Swan i odnaleźliście swoją miłość właśnie w szkolnych murach?

Jeśli utożsamiasz się z jakąkolwiek postacią literacką lub po prostu lubisz się przebierać mamy świetną wiadomość!

W dniu 28 października robimy szkolny COSPLAY bohaterów literackich. Podczas przerw w tym dniu ważne żeby mieć ze sobą książkę, z której pochodzi inspiracja stroju.

A Ty, czy już wiesz za kogo się przebierzesz?