Biblio-news
29 września obchodzimy
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Święto zostało ustanowione po raz pierwszy we wrześniu 2001 roku przez Polską Izbę Książki.
Patronką święta jest wybitna pisarka Joanna Porazińska.

Celem wydarzenia jest popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Czytamy, więc i MY.

Uczennice klasy 3E postanowiły poczytać najmłodszym odbiorcom literatury. Odwiedziłyśmy żorskie maluszki z Przedszkola nr 22 w Żorach zapraszając ich w magiczny świat bajek. Wykorzystałyśmy metodę Kamishibai, czyli wywodzącą się z japońskiej tradycji sztukę opowiadania historii za pomocą ilustracji.

Aktualności, Sport

SZKOLNE MISTRZOSTWA W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT
W dniu 7.10.2021r zostaną rozegrane mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej dziewcząt. W mistrzostwach biorą udział reprezentacje klas I, II, III i IV. Turniej zostanie rozegrany systemem każdy z każdym. Wszystkie chętne osoby zwłaszcza z klas I proszę zgłaszać osobiście w gabinecie WF do pana Michała Wychrystenko do dnia 6.10.2021r.