Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Żorach szuka chętnych zespołów uczniowie+ nauczyciel opiekun/koordynator, którzy podejmą się stworzenia: (do wyboru)
1. Ulotki
2. Filmu
3. Prezentacji
4. Plakatu

Celem stworzenia tych materiałów jest dotarcie do uczniów i naświetlenia im problemu przemocy w rodzinie. Organizatorzy tego przedsięwzięcia liczą na to, że praca wykonana przez uczniów, Waszym językiem i sposobem postrzegania świata będzie bardziej przekonująca dla rówieśników/młodszych kolegów.

Co powinien zawierać materiał:
1. Do kogo można się zwrócić o pomoc? (pedagog, nauczyciel, wychowawca, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Telefon zaufania „Dajmy dzieciom siłę”)
2. Co to jest przemoc? (bicie, przemoc psychiczna)
3. Przekaz: nie jesteś sam- poszukaj przemocy
4. Mile widziane hasło przewodnie typu: Jesteś ofiarą przemocy – szukaj dla siebie pomocy Bardzo serdecznie zapraszamy do zgłaszania się chętnych wraz z opiekunami (nauczyciel, wychowawca) bezpośrednio do Pani Agnieszki Kudyk a.zwyrtek@pppzory.pl