„Tropem kryminalistyki….. i historii”

23 stycznia 2018, klasa II a spędziła pełen wrażeń dzień w Laboratorium Kryminalistycznym Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Nadkomisarz Pan Mirosław Będkowski wprowadzał przyszłych adeptów pracy w służbach mundurowych w tajniki balistyki i daktyloskopii, dzieląc się informacjami o najnowszych technikach służących wykrywaniu przestępstw.

Równie ciekawie i przyjemnie „Młodzi Tischnerowcy” spędzili kilka godzin w pięknym i nowoczesnym Muzeum Śląskim, gdzie mieli okazję przenieść się w czasie i zgłębić historię naszej „małej Ojczyzny”. Oba te miejsca wywarły na nas duże wrażenie. Szersza relacja na naszym blogu kryminalistycznym.

25 stycznia 2018 uczestnicy Konkursu na temat prawa wyborczego „Wybieram wybory” klasy II a otrzymali podziękowania i nagrody.

Ewa Barczyk

Aktualności, dla uczniów, Konkurs, Matematyka
Jeszcze jedna matematyczna propozycja

Zbliżająca się V edycja Maksa Matematycznego, która odbędzie się już 8 marca 2018, będzie wyjątkowa. W formule nastąpi pewna zmiana. Konkurs będzie się składał z 3 zadań, ale ich treści i zasady… są już znane, bo będą to wybrane zadania z poprzednich edycji.

Wszystkie historyczne 8 zadań (Podziel to, Schody, Dzielnik, Działanie, Sumuj, Wybierz, Karuzela, Kwadrat) dostępne jest na:

=> ZADANIA DO MAKSA <=

Dodatkowych informacji udzielają i zgłoszenia przyjmują nauczyciele matematyki.

Aktualności, dla uczniów, Konkurs, Matematyka
Już tradycyjnie, jak co roku możecie sprawdzić się w szkolnym konkursie I LOVE MATH
  1. termin konkursu 14 lutego 2018 godz.8.00
  2. treść poleceń sformułowana będzie w języku angielskim