Do Tischnera już na dobre zawitała świąteczna atmosfera, a pierwsze szlachetne paczki docierają do swoich odbiorców.

Jednymi z pierwszych obdarowanych są podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Żorach.

Zaprzyjaźniona z naszą szkołą rodzina została obdarowana przez uczniów klas I E oraz IV L technikum.

Wychowawcy: Agnieszka Szkołda oraz Ewa Barczyk składają wychowankom serdeczne podziękowania.

Aktualności, Sport

W piątek 15 grudnia, na krytej strzelnicy Bractwa Kurkowego w Żorach odbyły się już po raz V Szkolne Zawody Strzeleckie. Udział w nich wzięło 10 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą w strzelaniu z długiej broni pneumatycznej. Triumfatorem zawodów okazał się Krzysztof Bury z klasy IV L wyprzedzając swoich kolegów z klasy: Dariusza Chmiela i Adrianę Chachurę.

Serdecznie gratulujemy!

Uczniowie klasy II a od roku uczestniczą w Lekcjach czytania organizowanych przez Bibliotekę Miejską w Żorach. 13 grudnia interpretowali tekst Ryszarda Kapuścińskiego Busz po polsku. Zajęcia poprowadził dziennikarz Michał Olszewski. Spotkanie miał niecodzienny przebieg – zostało urozmaicone grą na afrykańskim bębnie.

Następnie spotkanie przewidziane jest w styczniu.

Aktualności, Logistyka, Olimpiada, Osiągnięcia

Znamy już wyniki 10 jubileuszowej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej!

Do finału zakwalifikowali się:

Sebastian Borkowski i Patryk Kozaczuk z klasy IV L oraz Łukasz Świerczek z klasy III L.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wysokich wyników w etapie centralnym, który odbędzie się 2 marca 2018 roku w Poznaniu!